Spotkanie z Europą - szkolenie językowe dla nauczycieli Zespołu Szkół Nr1 w Ostrowcu Św.

Od października w naszej szkole w ramach Programu POWER na zasadach programu „Erasmus +” sektor „Edukacja szkolna” będzie realizowany projekt "Spotkanie z Europą - szkolenie językowe dla nauczycieli Zespołu Szkół Nr 1 w Ostrowcu".

Wartość projektu wyniesie 17 590 EURO.

Środki te przeznaczone będą na organizację szkolenia dla 10 nauczycieli przedmiotów zawodowych i języka angielskiego, którzy w ferie zimowe wyjadą do Portsmouth w Wielkiej Brytanii na szkolenia językowe i metodyczne. Będą też mieli okazję w czasie zaplanowanych wizyt przyjrzeć się organizacji kształcenia zawodowego w angielskich szkołach. Przed wyjazdem planowane jest dla nich 36-godzinne przygotowanie językowo - kulturowe.

Koordynatorem projektu jest Pani Marta Jarecka, pracują przy jego realizacji także Panie Iwona Pietrzyk i Ilona Marzec.

Czytaj więcej...

Zakończenie stażu zagranicznego naszych uczniów w Rimini

CERTYFIKATY EUROPEJSKIE

W dniu 28 września 2017r. byliśmy na spotkaniu w Sistema Turismo – organizacji współpracującej z nami przy realizacji projektu „ Nauka i praca bez granic. Staż zawodowy uczniów Zespołu Szkół Nr 1.”

Podsumowaliśmy nasze staże zawodowe, które odbyliśmy we włoskich restauracjach, hotelach i firmach Rimini.

Czytaj więcej...

Czas na Włochy …

02.września 2017 roku grupa 16 uczniów  klas III i IV Technikum Nr 1 wraz z opiekunami wyjedzie na praktykę do włoskiego kurortu Rimini realizowaną na zasadach europejskiego programu Erasmus+ ze środków PO WER. Uczniowie odbędą staż we włoskich biurach, restauracjach i hotelach.

Czytaj więcej...