Praktyki Zawodowe we Włoszech w Rimini 2018

W  Zespole Szkół  Nr 1 im. M. Kopernika jest realizowany projekt  zagranicznego stażu zawodowego dla uczniów naszej szkoły 

PRAKTYKI ZAWODOWE WE WŁOSZECH W RIMINI

Praca, nauka, doświadczenie europejskie - staż zawodowy uczniów ZS Nr1 w Ostrowcu Św. nr 2017-1-PL01-KA102-036568 realizowany  w ramach  projektu  FRSE – Programu Erasmus+  w sektorze Kształcenie i szkolenie zawodowe, Akcja 1. Mobilność edukacyjna.

Czytaj więcej...

Kolejny zagraniczny staż uczniów Zespołu Szkół Nr 1 im. M. Kopernika

Praca, nauka, doświadczenie europejskie - staż zawodowy uczniów ZS Nr1 w Ostrowcu Św. – to tytuł kolejnego projektu praktyki zagranicznej . Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji – Narodowa Agencja Programu Erasmus+ poinformowała o zakończeniu oceny wniosków złożonych w ramach Akcji 1. w sektorze Kształcenie i Szkolenia Zawodowe w roku 2017. Nasz wniosek został zatwierdzony do realizacji. Złożony wniosek uzyskał łącznie 97 punktów na 100 punktów możliwych. Maksymalna przyznana kwota dofinansowania wynosi 53006,00 euro.

Czytaj więcej...

Dzień Włoski - podsumowanie projektu „Staż we Włoszech – drogą do kariery zawodowej"


Dnia 10 grudnia 2015 roku w Zespole Szkół Nr 1 im. M. Kopernika w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się Dzień Włoski, który stanowił podsumowanie projektu stażu zagranicznego uczniów :Ekonomika” we Włoszech w Rimini- „Staż we Włoszech – drogą do kariery zawodowej". Projekt realizowany był w ramach programu Erasmus +. Brało w nim udział 16 osób z klas II i III Technikum Nr 1. Uczniowie pracowali we włoskich restauracjach i hotelach najwyższej klasy. Zapoznali się ze standardami hotelarstwa i gastronomii wymaganymi na europejskim rynku pracy. Mieli możliwość doskonalenia znajomości języka włoskiego i angielskiego oraz pracy w środowisku wielokulturowym. Praktyka w Rimini przyczyniła się do ich większej mobilności, kreatywności i otwartości na świat. Pobyt na stażu  stanowił też znakomitą okazję do poznania zabytków i atrakcji turystycznych kraju odmiennego kulturowo i obyczajowo. Włoska organizacja przyjmująca - Sistema Turismo -  zorganizowała stażystom wycieczki do Wenecji, Bolonii, a także San Marino.

Czytaj więcej...