eTwinning w naszej szkole!

W dniach 05 - 08.10 nauczycielki języka angielskiego panie Marzena Grudzień i Renata Bryła wzięły udział w międzynarodowym seminarium: „eTwinning Contakt Seminar- Enterprenurship” w Krakowie, zorganizowanym przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji.

eTwinning to program unijny pod patronatem Komisji Europejskiej, mający za zadanie realizację programów szkolnych przy pomocy technologii informacyjno- komunikacyjnych.

Twinning oferuje platformę współpracy dla nauczycieli i uczniów ze szkołami jednego z krajów europejskich. Dzięki tej zaawansowanej technologii możliwa jest swobodna i wygodna komunikacja, współpraca, realizacja projektów, dzielenie się wiedzą i doświadczeniem. Mówiąc krótko, nauczyciele i uczniowie czują się i są częścią najbardziej ekscytującej społeczności edukacyjnej w Europie.

 

W warsztatach, wykładach i seminariach, związanych z wprowadzeniem eTwinningu w szkołach, wzięło udział 67 nauczycieli ze szkół ponadgimnazjalnych, w tym zawodowych, z całej Europy. Wszyscy mieli okazję zapoznać się z procedurą pisania i rejestrowania projektów oraz narzędziami informacyjnymi, wykorzystywanymi na platformie eTwinningu. Nasze nauczycielki nawiązały współpracę ze szkołą z Francji, napisały i zarejestrowały na platformie program zatytułowany „Give me a job!”.