Dni otwarte 2019

W dniach 17-18 maja w naszej szkole odbyły się dni otwarte dla przyszłych uczniów Ekonomika, dla ciekawskich i dla tych jeszcze niezdecydowanych. Postaraliśmy się, aby jak najlepiej przybliżyć gimnazjalistom i ósmoklasistom specyfiki poszczególnych zawodów i typów szkół. W tym roku postawiliśmy na targi edukacyjne, na które zaprosiliśmy również pracodawców. To u nich nasi uczniowie szlifują swój fach i nabierają zawodowych kompetencji w ramach praktyk. Młodzież miała okazję porozmawiać, uzyskać niezbędne informacje , a także skosztować wielu pyszności przygotowanych przez firmy i uczniów z klas żywieniowych. Dużą popularnością cieszyło się stoisko Primo Pizza, które częstowało świeżutką pizzą. Wśród zaproszonych gości byli: piekarnia Małgorzatka, delikatesy u Dzika, stołówka Pieprz i sól, restauracja Bałtowski Zapiecek.

 

Trudno stwierdzić, który zawód najbardziej przypadł do gustu młodzieży, ponieważ każde stoisko było oblegane. Nauczyciele zadbali, aby wzbogacić prezentacje różnymi atrakcjami: technicy hotelarstwa zaprosili barmana, który serwował bezalkoholowe drinki oraz ludowego twórcę pana Eugeniusza Cierluka. Ekonomiści i handlowcy postarali się o obecność przedstawicieli ZUS-u oraz Banku Pekao, żywieniowcy przygotowali poczęstunki dla opiekunów, a załoga bloga kulinarnego zadbała o podniebienia gości, częstując zupami-kremami i ciasteczkami. W szkolnej pracowni gastronomicznej nieprzerwanie trwała produkcja słodkości. Spedytorzy zaś koncentrowali się na omawianiu kierunku. Niebanalne stanowisko przygotowała Branżowa Szkoła I stopnia, demonstrując wielorakość zawodów, uwidocznionych w strojach. Razem z pracodawcami tworzyli zgrany duet. Dużym zainteresowaniem cieszyło się też stanowisko prezentujące zagraniczne staże zawodowe w ramach nauki zawodu.

Tegoroczne dni otwarte uważamy za bardzo udane, o czym świadczy liczba odwiedzających - ponad 550 osób nie tylko z naszego powiatu, ale także z sąsiednich.

Koordynatorami wszelkich działań były panie: Edyta Majecka-Loranty, Anna Puton i Renata Bryła. Oczywiście nad całością czuwała pani dyrektor Agnieszka Kutera.

Fotorelacja dostępna w naszej galerii FB.