Ekologiczni ekonomiści w wojewódzkim finale

Finał konkursu pt. „Ekologia, my i region, w którym żyjemy”– XXVIII edycji odbył się 25 kwietnia 2019 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Zespół Szkół Nr 1 im. Mikołaja Kopernika z Ostrowca Św. reprezentowali: Estera Cudzik, Wioleta Grzyb, Katarzyna Szeląg i Piotr Wiśniewski z klasy IIIa. Wszyscy uczestnicy rozwiązywali test sprawdzający wiedzę z zakresu tematyki leśnej, ekologii, ochrony przyrody i środowiska, ze szczególnym uwzględnieniem wiedzy o Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parkach Krajobrazowych. Następnie rozpoznawano gatunki roślin i zwierząt prawnie chronionych. Nasi uczniowie z ekonomicznej klasy spisali się wspaniale zajmując II miejsce.

 

Uczniowie wraz z opiekunem otrzymali cenne nagrody ufundowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach oraz Zespół Świętokrzyskichi Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach.

W tym roku uczennica klasy IV a - Klaudia Żelazowska – uczestniczyła w etapie okręgowym XXXIV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.