Dzień Hotelarza 2019

W Zespole Szkół Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Ostrowcu Św. obchodziliśmy po raz kolejny  Dzień Hotelarza. Tematem przewodnim tegorocznych obchodów  była kultura arabska.  Młodzież klas hotelarskich wraz z opiekunkami przygotowała bardzo ciekawy program.

Obchody Dnia Hotelarza rozpoczęto od krótkiej  prezentacji nt. Położenia Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz o religii i zwyczajach w świecie muzułmańskim.

 

Dużym zainteresowaniem cieszył się wywiad z Afrą - muzułmanką, która opowiedziała o codziennym  życiu kobiet w ZEA.  Następnie o tym, czy warto wybrać się do Dubaju mogliśmy dowiedzieć się z prezentacji  "Atrakcje turystyczne Dubaju". Poznaliśmy również niesamowite hotele tego miasta. Afra opowiedziała nam o życiu kobiet w ZEA, natomiast Abdul przedstawił zwyczaje mężczyzn w świecie  islamu. Wszyscy spróbowaliśmy smaku herbaty po arabsku - głównego napoju podawanego do posiłków.

Uczniowie klas hotelarskich uczestniczący w projekcie "Świętokrzyscy hotelarze dla rynku pracy - kontynuacja"  otrzymali również w tym dniu certyfikaty zawodowe:

  • barman
  • carving
  • turystyka prozdrowotna
  • animator czasu wolnego.

Fotorelacja dostępna w naszej galerii FB