Ekologia naszą pasją!

Na konkurs organizowany przez Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych napłynęło 96 prac, przygotowanych przez 576 uczniów. Podczas posiedzenia Komisja Konkursowa konkursu ekologicznego pt. „Ekologia, my i region w którym żyjemy”- XXVIII edycja, dokonała podsumowania punktów z ocen cząstkowych, które uzyskały od poszczególnych członków Komisji zespoły uczniowskie za przedstawione w konkursie prace.

Ze szkół podstawowych napłynęło 34 prac, ze szkół gimnazjalnych 31 prac, ze szkół ponadgimnazjalnych 31.

 

Komisja Konkursowa postanowiła dopuścić do II etapu: 5 zespołów ze szkół podstawowych,

5 zespołów ze szkół gimnazjalnych i 5 zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

Technikum Specjalne dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku – Zdroju – 37,67

Liceum Ogólnokształcące Nr 1 im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim – 36,67

Zespół Szkół Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Ostrowcu Świętokrzyskim - 33,67

I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach - 33,33

I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach - 33,00

Zespół uczniowski  w składzie Estera Cudzik, Wioleta Grzyb, Patryk Klechowski, Ewelina Siurek, Katarzyna Szeląg, Piotr Wiśniewski pracował nad tematem: Zostań menagerem przyrody – wybierz jeden z parków krajobrazowych województwa świętokrzyskiego i spróbuj tak go zareklamować, aby stał się miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów oraz lokalną społeczność. Stwórz reklamę, poster, filmik promujący wartości przyrodnicze, kulturowe, historyczne oraz krajobrazowe wybranego obszaru.

Zespół wykonał poster dwustronny promujący Jeleniowski Park Krajobrazowy i ich praca została wysoko oceniona.

II etap – finałowy odbędzie się 25 kwietnia 2019 roku, o godz. 9.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach i naszą szkołę będzie reprezentował czteroosobowy zespół w składzie: Estera Cudzik, Wioleta Grzyb,Katarzyna Szeląg, Piotr Wiśniewski z klasy IIIa (ekonomicznej).

Natomiast Klaudia Żelazowska z klasy IVa reprezentuje naszą szkołę w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

Trzymajcie za nich kciuki !!!