Nasz trzykrotny udział w finale konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy” został doceniony

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła ponownie zgłosiła akces w Ogólnopolskim Programie Państwowej Inspekcji Pracy „Kultura Bezpieczeństwa”. Dotychczasowe czterokrotne uczestnictwo  naszych uczniów, w organizowanym w ramach tego programu Ogólnopolskim Konkursie „Poznaj swoje prawa w pracy”, przez trzy lata z rzędu plasowało ich na pozycji finalistów podczas eliminacji centralnych. To spore osiągniecie dla uczniów oraz prestiż - na arenie ogólnopolskiej - dla naszej szkoły, gdyż takim wynikiem nie może poszczycić się żadne z 25 liceów i techników województwa świętokrzyskiego przystępujących co roku do tego konkursu.

 

Pod koniec minionego roku kalendarzowego Okręgowy Inspektorat Pracy w Kielcach dokonał podsumowania prowadzonych działań. Na uroczystość podsumowania działalności prewencyjnej Okręgowego Inspektoratu Pracy w Kielcach przybyli zaproszeni przedstawiciele urzędów państwowych, samorządowych, nadzoru i kontroli, służb mundurowych, uczelni oraz dyrektorzy szkół i szkolni koordynatorzy programów. Gala została zorganizowana w Muzeum Narodowym w Kielcach, dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich. Gości przywitał okręgowy inspektor pracy w Kielcach Adam Derza. W swoim wystąpieniu podziękował za wsparcie, aktywność i zaangażowanie zaznaczając, że Państwowa Inspekcja Pracy nie tylko kontroluje, ale również edukuje. Główny inspektor pracy Wiesław Łyszczek w liście skierowanym do uczestników spotkania pogratulował zwycięzcom konkursów. Obecna na uroczystości wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek podziękowała inspektorom pracy za prowadzone przez nich działania.

Uczestnicy gali mogli posłuchać pianistki Filharmonii Świętokrzyskiej oraz zwiedzić wystawę: Biel, Czerwień, Braterstwo, która została przygotowana w Muzeum Narodowym w Kielcach z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Relacje z uroczystości przekazały lokalne media.

Kilka zdjęć można znaleźć w naszej galerii FB