Uroczyste zakończenie roku szkolnego: 19.06.2019 o godzinie 9.00  

  Pożegnanie uczniów szkoły branżowej: 19.06.2019 o godzinie 10.00  

Wigilia integrująca Ostrowczan

Na początku grudnia 2018r nasza szkoła podjęła wyzwanie, by wspólnie ze stowarzyszeniami ostrowieckimi zorganizować i włączyć się w prowadzenie Spotkania Wigilijnego dla chętnych mieszkańców, a zwłaszcza osób potrzebujących wsparcia i osamotnionych.

Niezapomniane Spotkanie Opłatkowe miało miejsce 17 grudnia 2018r na terenie PSP nr 1. Wzięło w nim udział ponad 90 osób. Byli to: mieszkańcy Ostrowca Św., uczniowie, Dyrekcja i nauczyciele PSS nr 1, przedstawiciele Caritas oraz innych stowarzyszeń chrześcijańskich pod przewodnictwem ich opiekuna – ks. Proboszcza Zbigniewa Wiatrka oraz delegacja z naszej szkoły z katechetką, p. Lidią Mieczyńską.

Program Wigilijny okazał się ciekawy i bardzo wzruszający.

 

W atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wprowadziła nas dyrektor szkoły, p. Jadwiga Dadia przygrywając raz po raz na pianinie w czasie, gdy jej uczniowie pięknie zaprezentowali współczesne Jasełka. Następnie, ks. Z. Wiatrek odczytał Ewangelię o Bożym Narodzeniu, po czym wszyscy podzielili się opłatkiem i zaśpiewali kolędy. Następnie, przyszedł czas na ucztowanie przy suto zastawionych dzięki ludziom dobrej woli – stołach. Wtedy zaproponowaliśmy nasz program. „Anioły” z naszej szkoły podeszły z serdecznymi życzeniami do stołów i każdemu z gości wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Następnie, wykonana przez nas współczesna pastorałka pod tytułem „Gdyby nie gwiazda z Betlejem” doczekała się bisów. Na koniec rozbawiliśmy gości konkursem z zaskakującymi pytaniami i … słodkimi nagrodami. Obiecaliśmy sobie, że w przyszłym roku postaramy się zachęcić jak najwięcej osób do wzięcia udziału w tak pięknym przedsięwzięciu.

Tym razem zaangażowani byli:

Klasa 3d:

 1. Kinga Misztal – udział w programie
 2. Sylwia Niedźwiecka – udział w programie

 Klasa 2c:

 1. Wiktor Lis – wypieki i udział w programie
 2. Milena Głogowska – udział w programie

Klasa 1a:

 1. Bartłomiej Tomaszewski – wypieki

 Klasa 1b:

 1. Gabrysia Szot – udział w programie
 2. Julia Rutkowska – udział w programie
 3. Dominika Walczyk – udział w programie
 4. Karolina Skoczylas – wypieki
 5. Natalia Cielebąk – wypieki
 6. Małgosia Pająk – sałatka
 7. Ola Iwoła – sałatka
 8. Julia Łasicka – wypieki
 9. Julia Hert – wypieki

 Klasa 1c:

 1. Ola Sarna – smakołyki
 2. Angelika Surowiec – smakołyki
 3. Dominika Sokół – smakołyki
 4. Kasia Kitowska – smakołyki
 5. Natalka Stolarek – smakołyki