Sylwia Kamińska zajęła I miejsce w Świętokrzyskim Konkursie Wiedzy z Rachunkowości

Nasi Ekonomiści z klasy IV a Sylwia Kamińska i Emil Wielgus brali udział w VII edycji Świętokrzyskiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości, organizowanego przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział w Kielcach i Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach.

W I etapie - szkolnym, który odbył się 24 października 2018r., wzięło udział 93 uczniów z 12 szkół naszego województwa. II etap i finał konkursu, w którym wzięło udział 36 uczniów odbył się 28 listopada 2018r. na Wydziale Prawa, Administracji i Zarządzania w budynku Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu UJK w Kielcach. Uczestnicy mieli za zadanie odpowiedzieć na 16 pytań testowych i rozwiązać 6 zadań sytuacyjnych z rachunkowości.

Sylwia Kamińska rozwiązała niemal bezbłędnie zadania konkursowe i tym samym zajęła I miejsce. W nagrodę otrzymała laptopa.

 - Ten sukces jest bardzo motywujący. Teraz skupię się na maturze, w przyszłości chciałabym studiować rachunkowość i pracować w tym zawodzie. On wcale nie jest nudny, jak niektórzy uważają. Jest bardzo inspirujący – mówi Sylwia Kamińska. 

Sylwia jest uczennicą ambitną, skromną, o wysokiej kulturze osobistej. Chętnie bierze udział w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, już jako trzecioklasistka zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Rachunkowości w Radomiu  – mówi pani Grażyna Sowa, i dodaje – Sylwia zwyciężając tegoroczny Konkurs kontynuuje miłą naukową tradycję Naszych Ekonomistów, bowiem na siedem edycji Świętokrzyskiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości zajęliśmy I miejsce w trzech: w I edycji 2012 – Maciej Blaszka, w III edycji 2014 – Anita Nowak i w VII  edycji 2018 - Sylwia Kamińska. W pozostałych edycjach zawsze plasowaliśmy się w pierwszej dziesiątce.

Wszyscy cieszymy się z udziału Sylwii Kamińskiej i Emila Wielgusa w finale Konkursu i serdecznie Im gratulujemy.

Więcej informacji można znaleźć np. na stronach: